Нарешті для студентів ФУАІД спеціальності «Туризм» Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулося довгоочікуване, заплановане святкування Дня туризму! На жаль ця подія була не така масштабна, як в минулі роки….

Цього року святкування відбувалося на свіжому повітрі. 16 жовтня студенти факультету разом зі своїми кураторами пройшли новий квест «Ізмаїл у деталях».

Під час мандрівки містом було заплановано перевірити теоретичний рівень знань студентів на практиці. За період навчання в університеті викладаються дисципліни, які безпосередньо пов’язані з історією та туристично-рекреаційним господарством нашої країни, а ще Одещини та Ізмаїла. Для студентів старших курсів це було практичним вдосконаленням та перевіркою засвоєного теоретичного матеріалу знань, а для першокурсників – знайомством з містом та влиттям у туристичну сім’ю факультету.

Викладачі пройшли цей квест заздалегідь, щоб зрозуміти як організувати змагання між групами.

Першим кроком було встановлення на телефони мобільного додатку – izi.TRAVEL, а вже потім учасники перейшли у розділ “Поруч зі мною”, де з легкістю знайшли і запустили квест «Ізмаїл у деталях».
На мапі в мобільному додатку з’явилося місце початку квесту…

Прогулянка для туристів почалася з оновленого у 2017 році Пушкінського скверу, паркан якого прикрашає профіль Пушкіна.
Все далі і далі на мапі телефонів з’являлися нові об’єкти до яких, наче орієнтуючись по компасу, туристи мандрували містом.
Це, скоріше за все, перша група людей, яка проходила квест по Ізмаїлу одночасно в такій кількості. Крім об’єктів цього квесту, під час мандрівки, викладачі знайомили студентів з реальними об’єктами історичної спадщини Ізмаїла. Особливу увагу було приділено й відомим ізмаїльчанам місцям, оскільки у групах є студенти з інших міст та селищ.

За прокладеним по квесту маршрутом, викладачі звернули увагу на значущі історичні місця та об’єкти нашого міста, як, наприклад:

 • Найдовша вулиця міста – проспект Суворова, який поділений на велику кількість скверів ( ід час квесту туристи побували у Пушкінському, Свято – Покровському, Грецькому, Шкільному та Матроському скверах);
 • Музей імені О.В. Суворова, будівля якого є пам’яткою архітектури 19 століття;
 • Пішохідну вулицю міста – вулиця Пушкіна;
 • Міський сад, початок створення якого було закладено ще в 1900 році. Він є парком – пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення;
 • Неоготичний костел нашого міста – Костел Непорочного Зачаття Діви Марії;
 • Зворушливий пам’ятник жителям Ізмаїла, які загинули під час Афганської війни 1979-1989 рр.;
 • Найкоротша вулиця міста – вулиця Садова;
 • Кінний пам’ятник Олександру Васильовичу Суворову;
 • Міську архітектуру, яка доволі різноманітна та відображає усі історичні епохи останніх двохсот сторіч: типові одно- і навіть трьохповерхові бессарабські будинки, румунська архітектура (Військовий госпіталь), сталінські будинки (коли Ізмаїл був обласним центром);
 • Колишні будівлі управління УДП та нову будівлю 90-х років – «Стакан» з її музеєм;
 • Ізмаїльський морський торгівельний порт;
 • Подієвий туризм в Ізмаїлі на алеї Дружби народів;
 • Лебедине озеро;
 • Морський вокзал Ізмаїла.

Ці дві години мандрівки промайнули непомітно для учасників. Чудова Бессарабська осінь сприяла отриманню задоволення від історичної, архітектурної та природної спадщини нашого міста. За цікавими розповідями та поясненнями викладачів, студенти не помітили, як відповіли на останнє питання вікторини.
По результатам відповідей на питання квесту були визначені переможці: почесне перше місце зайняли студенти випускного 4-го курсу; друге місце посіли студенти 1-го курсу; третє місце дісталося студентам 2-го курсу. Усі учасники отримали грамоти від факультету управління адміністрування та інформаційної діяльності згідно з загально – груповим заліком квесту «Ізмаїл у деталях».
Точки проходження квесту не зазначаємо, для збереження інтриги для його проходження наступними мандрівниками.
Аналіз маршруту, можливі моменти його вдосконалення або доповнення новими деталями будуть особливо корисними для майбутніх спеціалістів з туризму під час занять в університеті. Вже по закінченню маршруту студенти почали згадувати нові деталі, які можливо включити у нові квести по нашим містом.
Викладачі і студенти висловлюють щиру подяку розробникам квесту «Ізмаїл у деталях!»
Ця мандрівка запалила іскру до пізнання рідного краю у студентів, оскільки деталі цього маршруту вражають …. Він покаже деталі історії нашого міста, які Ви не помічали або не знали, що вони мають значення. Радимо містянам і мандрівникам обов’язково пройти цей надзвичайно захоплюючий квест!!!

Євсєєва Д.В., викладач кафедри управління підприємницькою та туристичною діяльністю ІДГУ