Формат екскурсії – автомобільно-пішохідна
Довжина – 11 км
Тривалість – 30-50 хвилин
Короткий опис: В Ізмаїлі існує велика кількість храмів для представників різних релігій та конфесій. Пропонуємо Вам ознайомитися з деякими релігійними спорудами, починаючи від Хресто-Воздвиженської церкви, яка в минулому розташовувалася в приміщенні турецької мечеті, і закінчуючи релігійною установою нової забудови, яка підкреслює статус Ізмаїла як міста моряків. Відчуйте духовність у цій нетривалій подорожі від Дунаю до Дунаю.
Об’єкт 1. Мечеть XVI ст. – Свято-Миколаївська XIX ст. – Свято-Успенська XIX ст.
Об’єкт 2. Церква Жінок-Мироносиць XIX ст. та пантеон (парк Пам’яті)
Об’єкт 3. Церква Констянтина і Олени – Єпископальний дім румунського періоду
Об’єкт 4. Свято-Покровський кафедральний собор XIX ст.
Об’єкт 5. Костел XIX ст.
Об’єкт 6. Єдиновірська церква Різдва Богородиці (Татарбунарська, 34)
Об’єкт 7. Каплиця святого Миколая Чудотворця XXI ст. з видом на Румунію

1. На території колишньоїтурецької фортеці й  зараз  розташовуються релігійні установи тієї епохи – мала ханська мечеть XVI століття (найстаріша будова в місті), а також Свято-Миколаївська й Свято-Успенська церкви, походження яких сягає  далекого XVII століття.

2. На території парку Пам’яті височіє Церква Святих Жінок-Мироносиць кінця XIX століття. Розписи в ній належать відомому на території усього пострадянського простору художникові Андрію Бурбелі та його синам. Недалеко  від неї, у парку, зберігся пантеон відомої в історії Ізмаїла родини Бурт – склеп початку XX століття, в якому до 60-х років зберігався прах 8 членів родини, включаючи й самого її главу, заможного фабриканта бельгійського походження.

3. Церква Святих Констянтина і Олени була раніше єпископальним собором Білгородсько-Ізмаїльської єпархії. Його побудували за  проєктом архітектора Бориса Улінича з використанням румунських традицій. Із 1962 по 1992 р. тут працював Музей атеїзму. На території храму знаходиться також  Єпископальний дім 1931 р., в якому розташовані покої Преосвященнійшого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського. Відпочиньте в затінку дерев, насолоджуючись свіжістю чудового ставка с ліліями.

4. Одна із візитівок Ізмаїла – Свято-Покровський кафедральний собор авторства Авраама Мельникова, розташований у самому центрі міста. Пройшло більше віку з 1821 р., відколи почалось его зведення, і до того, як він набув теперішнього вигляду – з колонадою, дзвіницею та годинником. Дзвони відлиті з турецьких гармат.  Найбільший дзвін важить 650 пудів (майже 11 тонн) й одночасно є одним із найбільших в Україні – його серце важить 900 килограмів. Напівциркульні колонади тосканського ордера, створені за проєктом італійця Анжело де Веккі, добудовані вже в румунську епоху  1936 р.

5. Точна дата будівництва Костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії невідома, однак за деякими даними це відбулося в середині XIX ст. Храм, споруджений у неоготичному стилі, є  єдиною обителлю римсько-католицької громади в Ізмаїлі.

6. Церква Різдва Пресвятої Богородиці XIX століття в радянські часи входила до  складу пам’ятників архітектури, які знаходилися під охороною держави. Сьогодні вона служить єдності старообрядців та православних, з’єднуючи тим дві церкви в одну. Це єдиний храм, де освячується шлюб між православними та старообрядцями, і тому його також називають єдиновірським.

7.Завершується Ваша невелика подорож  храмами Ізмаїла на набережній, біля каплиці Святого Миколи Чудотворця –покровителя всіх моряків. Ще  1851 року саме тут, на березі Дунаю, на честь зустрічі задунайських козаків отамана Гладкого та імператора Миколи I була побудована її попередниця. За фотографіями та планом, що збереглися,  2005 р. на кошти ізмаїльських моряків, портовиків, работників берегових служб та інших мешканців міста була споруджена теперішня часовня.